КИЇВОБЛГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 044 39 49 104

Контакт-центр044 39 49 104

15.03.2019 / 17:53

Борги за газ у Київській області зростають через скорочення кількості субсидіантів

Станом на 1 січня 2019 року борг побутових споживачів за газ у Київській області перевищив 2,6 млрд. грн.

Зараз субсидії отримують 158 тис. клієнтів «Київоблгаз Збуту», майже в два рази менше (на 125 тис.), ніж минулого опалювального сезону.

Станом на 1 січня 2019 року борг побутових споживачів за газ у Київській області перевищив 2,6 млрд грн. «Матеріальне становище більшості клієнтів компанії не поліпшилось, а правила отримання держдопомоги посилилися. Скорочення кількості субсидіантів і підвищення ціни на газ у цьому опалювальному сезоні призвело до накопичення заборгованості» - повідомляє директор «Київоблгаз Збут» Денис Смоляков.

У компанії прогнозують, що у зв'язку із зміною порядку отримання держдопомоги кількість боржників буде збільшуватися. Для субсидіантів, які почали оформлювати або отримувати субсидію з 2019 року, розрахунками за газ і розподілом бюджетних коштів на особові рахунки споживачів газу буде займатися «Ощадбанк». У зв'язку з цим є ймовірність, що нова система розрахунків може призвести до затримки з нарахуваннями.

Ще одним нововведенням стане нарахування пені за прострочені платежі за комунальні послуги - і за газ в тому числі. З 1 травня 2019 року набувають чинності зміни до закону України «Про житлово-комунальні послуги». Згідно з якими, передбачається сплата пені, розмір якої складе 0,01% від суми боргу за кожен прострочений день. Разом з тим, пеня не може перевищувати розмір боргу і не стосуватиметься боргів попередніх періодів. Щоб клієнт міг перевірити наявність заборгованості необхідно зареєструватися в «Особистому кабінеті» на сайті 104.ua або відправивши SMS на номер 7104. Вказати особистий рахунок (10 цифр), пробіл і показання (5 цифр).

У разі виникнення боргу, споживач, який не в змозі відразу погасити суму, може звернутися в «Київоблгаз Збуту» із заявою про укладення договору реструктуризації.

Акція Твоя енергонезалежність