КИЇВОБЛГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 044 39 49 104

Контакт-центр044 39 49 104

17.03.2017 / 18:14

Мешканці Київщини за 45% спожитого газу розрахувались субсидіями

Впродовж зими субсидії на газ, отримані мешканцями Київської області, склали 45% від загальної вартості всього спожитого ними газу. Таким чином майже половину виручки «Київоблгаз Збуту» склали не гроші, а бюджетні зобов’язання, оформлені паперовими протоколами, за які неможливо вести господарську діяльність, обслуговувати клієнтів чи платити зарплату працівникам.

Як отримати субсидію на газ

Як отримати субсидію на газ

Постачальник зі спеціальними обов’язками в Київській області – ТОВ «Київоблгаз Збут» - отримує лише 0,9% від вартості газу для населення, тобто біля 6 коп с куб.м. За ці кошти компанія повинна обслуговувати клієнтів, забезпечувати платіжками, підтримувати різні сервіси і т.д., а також платити працівникам зарплату, сплачувати податки тощо. В умовах діючої системи субсидіювання, коли майже половина вартості газу – це «віртуальні» розрахунки протоколами, компанія втрачає можливість повноцінно та вчасно виконувати свою роботу та свої зобов’язання.
 
«Збільшення кількості субсидіантів в Київській області приблизно на 15% в порівнянні з минулим роком аж ніяк не призвело до економії дорогого блакитного палива, - зауважує директор «Київоблгаз Збуту» Денис Смоляков, - навпаки споживання газу населенням зросло приблизно на 10%». Таким чином помітно зріс борг і самих отримувачів державної допомоги - впродовж року їх борг із 99 млн грн. виріс до 242 млн грн. Також він додав, що у розв’язанні ситуації сприяла б програма монетизації субсидій за прикладом європейської практики, коли споживач може заощаджені кошти з державної допомоги, спрямувати на енергоефективність – замінити старе обладнання, утеплити будинок і т.д.
 
Щоб не мати боргів, отримувачам субсидій потрібно дотримуватись затвердженої урядом соціальної норми – інформація про її розмір міститься в довідці, яку видають місцеві управління соціального захисту. Ще однією умовою коректних розрахунків є вчасна фіксація і передача фактичних показань лічильника газовій компанії. Зробити це можна будь-яким зручним для себе способом. Якщо споживач перебирає призначену норму, йому потрібно сплачувати обов`язковий платіж і все що зверх неї за повною ціною - 6,879 грн. за куб. м газу.
 
Постачальник газу завжди намагається іти назустріч клієнту, надаючи різні можливості для погашення заборгованості, наприклад, оплати його частинами. Проте, якщо споживач нарощує газові борги та не реагує на попередження, компанія вимушена припинити постачання газу. Протягом минулого року через борги без газопостачання опинилось понад 7 тисяч споживачів.