КИЇВОБЛГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 044 39 49 104

Контакт-центр044 39 49 104

21.05.2017 / 10:27

З чого складається ціна на газ

З 1 квітня Кабінет Міністрів України встановив ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,96 грн. за куб. м. Збільшення ціни на газ було вимушеним, оскільки значно зросли витрати постачальника на обслуговування споживачів – друк та доставку квитанцій, операційні витрати, податки, підвищення мінімальної зарплати тощо. Загалом за свої послуги ТОВ «Київоблгаз Збут» отримує біля 12 коп. з кубометра.

На сьогодні загальна вартість кубометру природного газу (6, 95790 грн.)  включає в себе кілька складових – вартості самого газу як товару  4,942 грн. (отримує "Укргазвидобування" та  НАК «Нафтогаз України»), торгової націнки постачальника – 2,5 % - 0,12355 грн. (в Київській області ТОВ «Київоблгаз Збут»), тарифу за розподіл та транспортування – 0,73270 грн. та податки до держбюджету 1, 15965 грн.


 
«З 2015 року, коли на ТОВ «Київоблгаз Збут» покладено спеціальні обов’язки щодо постачання газу споживачам, вартість постачання була незмінною і складала біля 5 копійок за кубометр, чого критично не вистачала на забезпечення якісного та повноцінного обслуговування споживачів, - пояснює директор ТОВ «Київоблгаз Збут» Денис Смоляков, - Тому сьогоднішнє підвищення вартості постачання до 12 коп. за кубометр є вимушеним і пов’язане в першу чергу зі збільшенням витрат на обслуговувння споживачів та підвищенням мінімальної зарплати. Однак і це підвищення торгової націнки постачальника не покриває усіх його витрат, про що свідчить відсутність на ринку альтернативних постачальників, які б бажали обслуговувати побутових споживачів».
 
Основну частину коштів, сплачених споживачами за газ отримує НАК «Нафтогаз України», при цьому компанія-монополіст не займається обслуговуванням споживачів та не має відповідних витрат. Тоді як постачальники зі спеціальними обов’язками, отримуючи з кубометра газу лише 2,5% (12 коп.), маючи в штаті всього 140 осіб, обслуговують понад 830 тисяч побутових споживачів, забезпечують цілодобові консультації, інноваційні сервіси, друк та доставку квитанцій, роботу Контакт-центру та Центрів обслуговування клієнтів  і т.д. У зв’язку з постійним збільшенням кількості споживачів та запровадженням нових сервісів, витрати постачальника ТОВ «Київоблгаз Збут» динамічно зростають.

На фінансовий та операційний стан підприємства негативно впливають також величезні борги населення за газ, на сьогодні вони склали понад 1,5 млрд гривень. В укладених договорах з НАК «Нафтогаз України» термін ненарахування штрафних санкцій складає 25 днів, а потім здійснюється нарахування штрафних санкцій Товариству у розмірі подвійної облікової ставки НБУ (28% річних).

Недоотримання коштів може призвести до збоїв в роботі постачальника, неповноцінної роботи Контакт-центру та сервісів для споживачів, затримки оплати праці, невчасної сплати податків і т.д.