КИЇВОБЛГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 044 39 49 104

Контакт-центр044 39 49 104

23.02.2017 / 18:09

За рік борг споживачів газу на Київщині зріс майже вдвічі

На сьогодні загальний борг споживачів Київської області досягнув 1,6 млрд. грн. В той час, як на початку лютого 2016 року цей показник становив приблизно 870 млн. грн. Таким чином, всього за рік, заборгованість споживачів газу в регіоні зросла майже удвічі.

Оплатити газ онлайн можна за допомогою безкоштовного сервісу Особистий кабінет

Оплатити газ онлайн можна за допомогою безкоштовного сервісу Особистий кабінет
ФОТО: 104.ua

Серед найбільших боржників – мешканці пристоличних районів таких, як  Києво-Святошинський із загальним боргом 449 млн. грн., Броварський із боргом 214 млн. грн. та Васильківський, де заборгованість досягла 169 млн. грн.
 
«Динамічне зростання заборгованості за природній газ, передусім пов’язано зі  збільшенням його  вартості у споживачів, які використовують газ для опалення. Окрім того, через погодні умови, які відчутно холодніші ніж минулого року, відбулося нарощення споживання газу.  Відповідно це також вплинуло на збільшення місячної суми в рахунку за газ», - розповів директор ТОВ «Київоблгаз Збут» Денис Смоляков.      
 
Він відзначає, що заборгованість також збільшилася серед пільговиків та субсидіантів. Так, сьогодні на Київщині державну допомогу використовують понад 360 тисяч споживачів газу. Впродовж року їх борг із 99 млн. грн. виріс до 242 млн. грн.
 
«Отримуючи соціальну допомогу споживачі не повинні забувати про ощадливе використання газу, яке дозволить зменшити кінцеві суми в рахунках. Наприклад, стежити за станом газового обладнання, щоб воно працювало ефективно, утеплювати приміщення та інше» , - радить Денис Смоляков.  
 
Щоб не мати боргів, отримувачам субсидій потрібно дотримуватись затвердженої урядом соціальної норми – інформація про її розмір міститься в довідці, яку видають місцеві управління соціального захисту. Ще однією умовою коректних розрахунків є вчасна фіксація і передача фактичних показань лічильника газовій компанії. Зробити це можна будь-яким зручним для себе способом. Якщо споживач перебирає призначену норму, йому потрібно сплачувати обов`язковий платіж і все що зверх неї за повною ціною - 6,879 грн. за куб. м газу.